Ďalšie hodnotené produkty

Green Ways Chlorella 250 mg/tab., 3x440 tabliet

6 hodnotení
Top 4. 85% v teste

Veľmi populárna chlorella od značky Green Ways. Vysoká kvalita za vysokú cenu. Navyše, je ťažké ju zohnať.

  • kvalitná chlorella
  • príjemná chuť
  • obľúbená značka
  • vyššia cena
  • balená v papierových vreckách
  • zlá dostupnosť kvôli predajným obmedzeniam
46.00 €

Na produkt od Green Ways som bola zvedavá asi najviac. O tejto chlorelle som totiž počula rôzne názory z každej strany, sama som ju však nikdy nemala možnosť vyskúšať. Poďme sa teda pozrieť na to, aká Chlorella od značky Green Ways je a čo si o nej myslím.

Balenie a forma

Najväčší rozdiel oproti iným produktom, je asi v samotnom balení. Väčšina produktov je balená v plastovej uzatvárateľnej dóze, takže ich môžete skladovať priamo v balení. Green Ways balí svoju chlorellu do papierových sáčkov, ktoré po otvorení nie je možné znovu hermeticky uzavrieť, takže vzniká priestor pre prístup prípadnej vlhkosti a iných vonkajšiích vplyvov. Preto doporučujem tablety po otvorení presypať do akejkoľvek uzatvárateľnej dózy, aby sa zbytočne neznehodnotili.

Doporučené dávkovanie

Ako uvádza výrobca v príbalovom letáku, štandardné denné množstvo Chlorelly GW pre zdravého dospelého človeka je 5g, čo predstavuje 20 tabliet. Pri záťaži, či už fyzickej, alebo psychickej, môže byť denná dávka výrazne vyššia.

Chlorellu GW je možné užívať nalačno ale aj s jedlom. Ak užívate nejaké lieky, výrobca odporúča dodržať aspoň hodinový odstup medzi chlorellou a liekmi, ktoré sú prijímané orálne.

Tablety je možné rozhrýz, cmúľať, alebo prehltnúť celé. Tablety je potrebné vždy zapiť dostatočným množstvom vody. Rovnako potrebné je dodržiavať dostatočný prísun tekutín počas detoxikácie.

Výrobca doporučuje začať s menšími dávkami a postupne ich navyšovať. Ja som začala na 10 tabletách denne (5 ráno, 5 poobede). Postupne som dávku zvyšovala až som sa po 10 dňoch dostala na 20 tabliet denne.

Predávkovanie chlorellou nehrozí, takže si môžete v priebehu detoxikácie vyskúšať, aká dávka je pre vás ideálna. Z vlastnej skúsenosti doporučujem začať na cca. 5-10 tabletách a postupne sa dostať na 20 tabliet denne.

Chuť a rozpustnosť

Chlorella od GW chutí trochu inak než väčšina tabletových produktov. Je o niečo sladšia a nie je skoro vôbec horká. Tak ako každá sa však nepríjemne lepí na zuby.

Chuť mi veľmi pripomína čaj matcha, s prídavkom niečoho morského. Nie je to nič nepríjemné, u mňa osobne skôr naopak – táto chlorella mi celkom chutí.

Rozpustnosť je trochu horšia, pretože tablety sú vyrábané pod vysokým tlakom a tak chvíľu trvá, než sa úplne rozpustia. Ja osobne tablety hryziem a prehĺtam s menšou dávkou vody. Následne zapijem pohárom vody.

Účinky

Účinky Chlorelly GW nie sú žiadnym spôsobom špecifické a sú zahrnuté na stránke účinky chlorelly.

Pomer cena/kvalita – oplatí sa?

Chlorella GW je podľa môjho úprimného názoru drahá. Kvalita je výborná, porovnateľná s inými produktami, no cena je výrazne vyššia. Za 330g balenie som zaplatila 46 eur, čo je bezmála 70 centov za 5g (doporučená denná dávka), resp. 13,94 eur za 100g. V porovnaní s chlorellou Advance, kde 100g vychádza na 8 eur, sa cena tejto chlorelly približuje k dvojnásobku.

Kde sa da kúpiť?

Kúpiť tento produkt pre mňa nebolo vôbec jednoduché. Prečo to tak je som zistila až po tom, čo sa mi ju podarilo zohnať – paradoxne som ju kúpila cez internet. Priamo na krabičke totiž výrobca udáva, že produkt nie je predajný maloobchodom ani na internete. Na distribúciu produktu má slúžiť vlastná MLM sieť. Výrobca na balení informuje, že dôvodom je potreba osobnej konzultácie.

Neviem prečo je to u Green Ways nastavené takto a prečo ostatní výrobcovia predávajú na internete bez problémov, ale aj vďaka tomu je produkt od GW menej/horšie dostupný.

Celkové hodnotenie

Chlorella Green Ways je kvalitný produkt za vyššiu cenu v menej praktickom, ale o to väčšom balení. Chuťovo je príjemná a jediným problémom pri tomto produkte zostáva dostupnosť. Kúpiť ju na internete je takmer nemožné a bez ohľadu na to či sa vám to podarí si to výrobca neželá (viď príbalový leták).

Ivuš (6 years ago)

Moja obľúbená. Dobre chutí aj vonia. Raz som skúšala inú a vôbec to nebolo také dobré ako GW. Kupujem ju cez známu ale už som videla aj na internete.

civic (6 years ago)

Mozno je horsie dostupna, ale kto si nevie zohnat, ten nech si kupuje lahko dostupne napodobeniny. Ja som este inu nemal a ani nechcem.

Lucia (6 years ago)

Prosím vás, kde ju kupujete? Ďakujem.

petra (5 years ago)

Ja kupujem cez znamu, ktora to normalne predava v ramci ich siete. Ak chces, napis mi, poslem kontakt.

kristina (5 years ago)

petra das aj mne konakt na tu chlorelu? dakujem

Magdaléna (3 years ago)

Najlepšia a najkvalitnejšia chlorella.. Veľkou výhodou je, že máte vlastného poradcu

Napíšte nám svoje hodnotenie

Máte s produktom Green Ways Chlorella skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte iným pri výbere.