Ďalšie hodnotené produkty

Chlorella Star 550 mg/tab., 60 tabliet

1 hodnotenie
Top 6. 50% v teste

Tablety od firmy Starlife sú najdrahším testovaným produktom. V našom teste neobstáli kvôli cene, chuti a malému baleniu.

  • BIO kvalita
  • známa značka
  • neúmerne vysoká cena v porovnaní s konkurenčnými výrobkami
  • malé balenie
  • horká chuť
  • denná odporúčaná dávka 2g stojí 1,58 eur!
  • obsahuje prídavné látky
34.00 €
Do obchodu

Produkt Chlorella Star vyrába česká značka Starlife. V ponuke je aj množstvo iných produktov. Celú ponuku firmy Starlife nájdete na stránkach starlife.eu

Zloženie

Zloženie 4 tabliet: Čínska chlorella (Chlorella pyrenoidosa, sladkovodná riasa) 2.000 mg; stabilizátor: sodná soľ karboxymethylcelulózy, fosforečnan vápenatý; emulgátor: mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúca látka: rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý.

Informácie o produkte od výrobcu

Chlorella je zelená sladkovodná riasa, jednobunkový organizmus, ktorého názov je odvodený od latinského slova s významom „malý a zelený“. Najúčinnejšou obsiahnutou látkou je Chlorella rastový faktor (Chlorella Growth Factor, CGF), ktorý pomáha zvyšovať tvorbu lymfocytov zodpovedných za syntézu protilátok, ktoré zabezpečujú imunitné funkcie organizmu. Chlorella je antioxidant, je zdrojom dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Posilňuje obranný systém, antioxidačnú kapacitu a vitalitu organizmu, je vítaným pomocníkom v prípade únavy. Chlorella má schopnosť absorbovať toxíny a prispievať tak k prirodzenému detoxikačnému procesu v tele. Obsiahnutá vláknina na seba viaže odpadové látky v črevách, hlavne ťažké kovy, ktoré sa potom vylučujú stolicou a nevstrebávajú sa do krvi. Chlorella má priaznivý vplyv na funkciu žlčníka, pečene a obličiek (orgány, ktoré majú detoxikačné funkcie). Ovplyvňuje správnu hladinu cukru a cholesterolu, podporuje látkovú výmenu a pomáha udržiavať normálne črevné funkcie, zvýšiť rast prospešnej črevnej mikroflóry a skľudniť podráždenie črevnej steny. Podporuje vitalitu a aktivitu organizmu, udržuje potrebnú energiu a tonus.

Chlorella obsahuje celé spektrum vitamínov, minerálov a stopových prvkov, 60 % bielkovín, 19 aminokyselín, chlorofyl a je jedinečným komplexným prípravkom pre podporu detoxikácie organizmu a zlepšenia imunity.

Balenie a forma

Chlorella Star je balená v plastovej uzatvárateľnej dóze, podobne ako väčšina tabletových produktov. Na rozdiel od iných však nie je závitové, ale zaklápacie. Napriek tomu drží spoľahlivo a obsah dózy sa nemusíte báť.

Výrobca ponúka jedinú veľkosť balenia – 60 tabliet (550mg), teda 33g chlorelly v jednom balení.

Doporučené dávkovanie

Výrobcom odporúčané dávkovanie je 2 krát denne 2 tablety. Táto dávka predstavuje približne 2g chlorelly, čo je o niečo menej než u produktov iných výrobcov. Samozrejme, nezabudnite zapiť dostatoťným množstvom vody – ideálne čistej.

Chuť a rozpustnosť

Chuť tejto chlorelly je zvláštne horká a subjektívne asi najmenej príjemná zo všetkých testovaných tabletových produktov.

Účinky

Podobne ako u iných testovaných produktov, účinky produktu od značky Starlife nie sú žiadnym spôsobom špecifické a sú zahrnuté na stránke účinky chlorelly.

Pomer cena/kvalita – oplatí sa?

Chlorella Star je drahá. Za 33g balenie som zaplatila 23,80 eur, čo je v prepočte viac ako 72 eur za 100g!!!

V tomto prípade ide o suverénne najdrahší produkt, aký som na trhu zatiaľ našla a vyskúšala. Netrúfam si povedať prečo stojí koľko stojí, ale už len kvôli cene som ho chcela vyskúšať. Môžem zodpovedne povedať, že pokiaľ nemáte peniaze navyše a nepotrpíte si na prestíž značky alebo podobne, tak tento produkt je zbytočne drahý a neponúka nič navyše – pretože ide o čistú chlorellu pyrenoidosa, tak ako u množstva iných produktov, z ktorých väčšinu sme pre vás otestovali.

Kde sa dá kúpiť?

Chlorellu Star som kúpila v eshope bohatstvo-prirody. Okrem tohto produktu majú v ponuke aj chlorellu iných výrobcov, a množstvo z nich za omnoho priaznivejšie ceny. Zároveň ponúkajú kozmetiku z chlorelly a množstvo iných výrobkov zo segmentu zdravej výživy.

Celkové hodnotenie

Až nezmyselne drahý produkt, ktorého obsahom je len 60 tabliet o čistej hmotnosti 33g. Osobne tento produkt nedoporučujem hlavne preto, že jeho cena nezodpovedá tomu, čo za ňu dostávate. Ak by som chcela drahú chlorellu, osobne by som radšej šla do Green Ways, ktorá je stále približne 5 násobne lacnejšia ako Chlorella Star od Starlife.

king2 (5 years ago)

Dobra ale draha. Malicke balenie a par tabliet v nom. Neoplati sa.

Napíšte nám svoje hodnotenie

Máte s produktom Chlorella Star skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte iným pri výbere.