Ďalšie hodnotené produkty

Chlorella Naturport 200 mg/tab., 750 tabliet

3 hodnotenia
Top 2. 89% v teste

Chlorella od značky NaturPort je produktom BIO kvality za rozumnú cenu. Je vyrobený 100% z biomasy chlorelly vulgaris.

  • BIO kvalita
  • praktické balenie
19.00 € 21.00 €
Do obchodu

Tento produkt je od slovenskej značky NaturPort. V tomto prípade ide o kmeň Chlorella vulgaris v BIO kvalite. Chlorella od NaturPort obsahuje 100% biomasy, bez prídavných látok.

Informácie o produkte od výrobcu

Produkt BIO CHLORELLA je prírodný výživový doplnok obsahujúci jednobunkovú zelenú sladkovodnú riasu Chlorella vulgaris, ktorá je bohatým zdrojom mnohých biologicky aktívnych látok. Táto jednobunková riasa rastie v sladkej aj slanej vode a pomerne rýchlo vytvára veľké množstvo biomasy. Viac než polovica biomasy Chlorelly je tvorená kvalitnou bielkovinou, svojim charakterom je podobná živočíšnej bielkovine.

Chlorella vulgaris obsahuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín a nenasýtených mastných kyselín, vlákninu, viac ako dvadsať vitamínov, minerály ako vápnik, horčík, zinok, železo, draslík a jód a výnimočná je vďaka nadmerne vysokému množstvu chlorofylu zo všetkých známych rastlín na svete. Vďaka svojmu zloženiu a účinkom je Chlorella vulgaris vyváženým doplnkom stravy, pričom ľudskému organizmu dopĺňa látky, ktorých má telo nedostatok v dôsledku syntetickej produkcie potravín a moderného typu stravovania.

Balenie a forma

Chlorella NaturPort je balená v plastovej uzatvárateľnej dóze, podobne ako väčšina tabletových produktov. Veko je závitové, takže sa nemusíte báť, že sa vám tablety v kabelke alebo taške rozsypú.

Výrobca ponúka jedinú veľkosť balenia – 750 tabliet (200mg), teda 150g chlorelly v jednom balení.

Doporučené dávkovanie

Odporúčané dávkovanie uvedené na obale výrobku je 3 krát denne 5 tabliet. Tablety sa majú užívať po jedle. Túto chlorellu som užívala od začiatku v plnej odporúčanej dávke, keďže som priamo naväzovala na iný produkt a všetko bolo v poriadku.

V prípade, že s chlorellou začínate, odporúčam na úvod znížiť dávku napríklad na 2 krát denne 3 tablety a postupne ju navyšovať, až kým sa nedostanete na odporúčanú. Ušetríte si tým prípadné problémy – telo môže na chlorellu spočiatku reagovať rôzne.

Chuť a rozpustnosť

Chuť je klasická chlorella. Ide o chlorellu vulgaris, takže chuťovo má najbližšie ku chlorelle značky Zelený život, ale samozrejme nechutí úplne identicky.

Tablety sa vo vode nerozpúšťajú, resp. trvá im to príliš dlho – odporúčam teda buď rozhrýzť, alebo prehĺtať celé.

Samozrejme, nezabudnite zapiť dostatočným množstvom vody – ideálne čistej. Rozhodne nezapíjajte mliekom.

Účinky

Podobne ako u iných testovaných produktov, účinky produktu od značky NaturPort nie sú žiadnym spôsobom špecifické a sú zahrnuté na stránke účinky chlorelly.

Pomer cena/kvalita – oplatí sa?

Za 150g balenie som zaplatila 19 eur, čo je v prepočte 12,68 eur za 100g. Čo sa týka kvality, tú je ťažké hodnotiť, keďže to podľa chuti pochopiteľne nejde popisovať. Podľa údajov od výrobcu však ide o kvalitný produkt v BIO kvalite.

Kde sa dá kúpiť?

Chlorellu od značky NaturPort som kúpila v eshope bohatstvo-prirody. Okrem tohto produktu majú v ponuke aj chlorellu iných výrobcov. Zároveň ponúkajú kozmetiku z chlorelly a množstvo iných výrobkov zo segmentu zdravej výživy.

Celkové hodnotenie

Chlorella NaturPort je fajn produkt. Nie je mu veľmi čo vytknúť, chuťovo je to taký priemer - nemá výraznú pachuť, nie je ani príliš horká. Cenovo je to tiež priemer. Na cenu Chlorelly Advance síce nemá, ale stále ide o rozumnú voľbu.

Lucka (1 year ago)

Nechutí mi, inak fajn :)

Alica (11 months ago)

Užívam 3 mesiace. Som spokojná.

martina88 (8 months ago)

prave som si kupila druhe balenie, lebo bola super. predtym som ziadnu neskusala ale s touto bez jedineho naznaku problemu. ani chut nieje taka zla ako som cakala

Napíšte nám svoje hodnotenie

Máte s produktom Chlorella Naturport skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte iným pri výbere.